Máte s čím hrát?

U začínajících hráčů golfu je dobré rovněž zvážit pořízení vlastního základního vybavení. Přestože je možné si pro první hru vybavení zapůjčit, je od prvních úderů vhodnější pořídit si vlastní golfové hole, se kterými si navyknete hrát, než každou hru absolovat jiným vybavení, které se může významně lišit.

Určitě není nutné si hned na začátku pořizovat plnou golfovou výbavu, jistě vám do začátku mohou stačit 2-3 hole, nejlépe střední železo na odpaly (nejčastěji č.7), hůl pro přihrávky (wedge) a patovací hůl pro hru na greenu (putter).

Nejen začátečník, ale i pokročilý hráč by měl však hrát s holemi, které jsou přizpůsobeny jeho fyzickým předpokladům. Proto doporučujeme nechat si při výběru vašeho golfového vybavení odborně poradit a nechat si změřit základní fyzické parametry, které jsou základem pro určení vlastností vašich budoucích holí.

Součástí balíčku 5+1 je možnost si nechat změřit základní parametry. Jedná se o tzv "Basic fitting", který v hodnotě 990,-Kč získají začínající hráči v rámci balíčku zcela zdarma.

Získáte tak zcela nezávislé informace, bez ohledu na značku vybavení, které pak můžete uplatnit při pořízení holí u libovolného prodejce. Předejdete tak možným přehmatům při pořízení nevhodného vybavení, obvykle za "výhodnou" cenu ve výprodejích či jako odložené hole po jiném hráči.

Fitting (měření) zajišťuje specializovaná firma Golfsmith CZ&SK, která již po mnoho let provozuje největší a nejvybavenější fittigové centrum v ČR a střední Evropě a je se svými zkušenostmi špičkou v oboru.

Více informací lze získat na http://golfsmith.cz/fitting-centrum